Radionica: Sanjajmo zajedno digitalnu kulturu (originalni naziv: How to Crowddream)
Kada: 8. listopada 2020. u 11:40 sati (do 13:10)
Gdje: Online, radionica je na engleskom jeziku
Registracija: Obvezna registracija, molimo vas da ispunite i podnesete obrazac za prijavu
Rok za prijave: 1. listopada 2020.
Crowddreaming umijeće (CDDC) je metodologija koja povezuje mlade ljude i nastavnike s kulturnom baštinom i digitalizacijom u jedinstvenom procesu stvaranja koji doprinosi zajedničkom razumijevanju europske povijesti i vrijednosti, međukulturnom dijalogu i međusobnom razumijevanju.
Vizija crowddreaminga je poboljšati društvo kroz maštovite priče koje mogu pokrenuti pojedince i gomile.
Polaznici radionice naučit će o:
- Crowddreaming metodologiji (ishodište, ciljevi i rezultati)
- Kurikulumu i online tečaju koji osposobljava edukatore (nastavnike, trenere, facilitatore) kako bi koristili Crowddreaming metodologiju u školama, digitalnim centrima, udrugama, organizacijama mladih i slično.
- Iskustvima implementacije Crowddreaming metodologije u 5 europskih država.
- Digitalnom spomeniku Europa Square koji je posvećen Europi kao transkulturalnoj zajednici.
- Kako iskoristiti Crowddreaming metodologiju u svom radu i povezati se s drugim Crowddream-erima iz cijele Europe.
Registracija za online radionicu je obvezna. Kako biste osigurali svoje mjesto ispunite obrazac za prijavu najkasnije do 1. listopada 2020.
O projektu Crowddreaming: Mladi zajedno stvaraju digitalnu kulturu
Crowddreaming – mladi stvaraju digitalnu kulturu dvogodišnji je KA3 Erasmus+ projekt koji provode organizacije iz Belgije, Italije, Hrvatske, Latvije i Grčke.
Crowddreaming jest promocija dobrih praksi u području valorizacije digitalne kulturne baštine kao sredstva za inkluzivnu edukaciju na EU razini. Razumijevanje i očuvanje kulturne baštine i raznolikosti je preduvjet za održavanje kulture u zajednici te očuvanje zajedničkih vrijednosti i identiteta.
Kroz projekt se razvija i primjenjuje inovativna nastavna metoda (Crowddreaming) za nastavnike. Nakon istraživanja o edukativnim potrebama profesora na nacionalnoj razini, provodi se eksperimentalna primjena metodologije, koja će rezultirati stvaranjem „digitalnih spomenika“ od strane mladih ljudi (13-19 godina), na teme zajedničkih europskih vrijednosti, povijesti, socijalne inkluzije i interkulturnog dijaloga.
Saznajte više o projektu na https://crowddreaming.eu.